Przejdź do treści
1
2
Przejdź do stopki

Program "Korpus Wsparcia Seniorów"

Treść

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że przystąpił do rządowego Programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów”. Program jest skierowany do osób w wieku 65 lat i więcej, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzących samodzielnie gospodarstwa domowe lub mieszkających z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia. Program stanowi również wsparcie w realizacji codziennych czynności dla osób w wieku 65 lat i więcej.

W dniu 4 lipca odbyło się uroczyste spotkanie, na którym zostały wręczone seniorom „opaski bezpieczeństwa”. Seniorzy swoje opaski otrzymali z rąk Burmistrza Gminy Ciężkowice – Pana Stanisława Kuropatwy, Przewodniczącego Rady Gminy Ciężkowice- Pana Michała Koralika oraz Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciężkowicach - Pani Marty Gucwa.

Na spotkaniu obecny był również przedstawiciel firmy HRP Care z siedzibą w Łodzi, Pan Patryk Molenda, który wytłumaczył Seniorom funkcjonowanie opaski.

Program „ Korpus Wsparcia Seniorów” jest w całości finansowany ze środków budżetu Państwa pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022

17665