Przejdź do treści
1
2
Przejdź do stopki

Maseczka dla Seniora

Treść

 

W związku z  zarządzeniem Ministra Zdrowia z dniem 16.04.2020 r. wszedł w życie nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych.

Z inicjatywy Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ciężkowicach, członkowie Klubu „Senior+” z terenu Gminy Ciężkowice, zostali wyposażeni w bawełniane maseczki w klubowym kolorze – pomarańczowym.

Do maseczek dołączona została instrukcja prawidłowego ich użycia oraz informacja policji - " Nie daj się oszukać na informacje o koronawirusie", jak również adresy stron internetowych dedykowanych dla seniorów przez Ministerstwo m.in.:  Program profilaktyczny Krajowej Izby Fizjoterapeutów i Ministerstwa Zdrowia, cyberbezpieczeństwo w sieci - cykl warsztatów online, adres platformy dla seniorów.

W najbliższym czasie maseczki trafią również do osób, którym świadczone są usługi opiekuńcze realizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ciężkowicach oraz Urząd Gminy
w Ciężkowicach w ramach prac społecznie użytecznych.   

Podziękowania dla Pań, które zaangażowały się w akcję szycia maseczek dla Seniorów tj. dla Kingi Jurkiewicz, Barbary Jurkiewicz.

Serdeczne podziękowania dla Seniorów z Klubu „Senior+”, którzy aktywnie włączyli się w akcję szycia maseczek - "Pomoc dla medyków"  współorganizowaną przez KGW w Siekierczynie, Stowarzyszenie Grupa Odrolnika oraz Lokalną Grupę Działania Dunajec - Biała.

Seniorzy szyją maseczki, jak również wspomagają finansowo akcję, wpłacając datki na zakup materiału.

20574